Konzultace a doprovázení ke změně

s Adamem

Kam dáváme naši pozornost, tam to roste.

Pojďme toho využít.

 

V případě zájmu o konzultaci využijte formulář po stisku tlačítka  - budu Vás do 2 pracovních dní kontaktovat e-mailem s návrhem termínu.

Na co se zaměřuji?

“Nejsem to, co se mi stalo, jsem to, čím jsem se rozhodl stát,” říkal Carl G. Jung.  V životě se setkáváme s mnoha situacemi, které se zdají jako neřešitelné. Až do té míry, že se často začneme s problémy identifikovat. “Jsem to já,” říkáme si “já za to můžu” dodáváme a “lepší už to nebude” zakončujeme. Život je tajemství, ve skutečnosti o něm moc nevíme, kromě jedné věci - vše se v něm mění. Podmínky, zápletky, vztahy a zejména my samotní. Jako vlny na hladině moře. Stoupají, klesají, bouří a zase se uklidňují. Vlny nezměníme, bouře neuklidníme. Ale můžeme tímto mořem možností úspěšně kormidlovat. Vést naši loď tam, kam chceme doplout. Do našeho přístavu.

Provázím své klienty mořem možností i nepříznivým počasím života již více než 10 let. Věnuji se doprovázení jednotlivců, firem i začínajících podnikatelů, kde pomáhám dosahovat nové možnosti a trvalé změny. Zaměřuji se na  posilování sebedůvěry, motivace a objevování příležitostí tam, kde se zdají být zavřené dveře. V osobních konzultacích se věnuji oblasti osobních vztahů, změny vztahové vazby, práci s emocemi, zpracování traumatu, nastavení hranic a novým komunikačním dovednostem.

Vycházím ze systemického přístupu koučování - koučování zaměřeného na řešení. Pracuji s pozorností (mindfullness), z body terapie (somatického přístupu), gestalt, EMDRInternal Family Systems. Tenhle “mix” nám umožňuje podívat se na situace jako na moře možností a zdrojů, které každý z nás máme, i když se to tak právě hned teď nemusí zdát. Najdeme cestu, jak se “odpojit” od obvyklého způsobu pohledu na věc a rozhlédnout se s větším nadhledem. 

Zaměřuji se na práci s emocemi, vztahy a pomáhám nacházet nové možnosti a cesty jak v životě, ve vztazích, tak v podnikání.

Mými “specialitami” jsou v oblasti osobního doprovázení témata vztahové vazby a úzkosti ve vztazích, regulace emocí či chování. Navíc nás s klienty opravdu baví dosahování osobních změn, nacházení nových nápadů a relizace osobních cílů a projektů. Pro organizace přináším možnosti nových vhledů “out of the box”, nacházení inovací a zlepšování fungování týmů a vztahů se zákazníky či regulaci stresu a zátěže.

Reference

Konzultaci s Pavlem Adamem jsem vyhledala po osobním setkání s ním na seberozvojovém víkendu, jeho osobnost mi přišla velmi blízká a tušila jsem, že mi bude jeho přístup sympatický i v rámci terapie, nemýlila jsem se. Pavel byl skvělým průvodcem, žádné tlačení do odpovědí, naopak skvěle pokládané dotazy, které mi pomáhaly nacházet odpovědi uvnitř sebe. Potřebovala jsem si ve svém životě dovyléčit ještě jedno téma a myslím, že se to s (jen) pár konzultacemi povedlo a naše spolupráce mě posunula v řešení nadměrného stresu v mém životě a panických atak. Utvrdila jsem si svou vnitřní sílu, kterou mi Pavel Adam připomněl, že mám. Takového člověka rozhodně doporučuji jako svého průvoce."
Lucie H. - stres a panické ataky
Na konzultaci k Pavlovi jsem šla ve chvíli, kdy jsem si potřebovala prohlédnou vztah se svým mužem. Dlouhodobě jsem se cyklila ve stejných tématech a neustálé přemýšlení o tom, co s tím, mě už velmi vyčerpávalo. Nejprve jsem byla trochu naštvaná, že nejdeme přesně po tématu - chtěla jsem rozebírat, jak to má můj muž a co s tím. Pavel mě však vždy velmi citlivě odklonil od řešení problémů mého muže k tomu, co se odehrává ve mně, v mému nitru. Naučil mě pozorování svých vlastních přesvědčení a vzorců a neustále se opakujících postupů. Pomohl mi vnést do života práci s mými vnitřními postavami. Ve vztahu s mužem jsem začala lépe vidět, kde sama svými přesvědčeními o své pravdě bráním jemu ve svobodném projevení se, kde odmítám slyšet a vnímat některé jeho potřeby (nevědomky samozřejmě), kde příliš tlačím a chci jeho změnu. Dokázala jsem povolit ten tlak a náš vztah se dostává do větší rovnováhy. Líbí se mi také, že jsem dostala do rukou nástroje, které mohu praktikovat denně a tím zlepšovat vnímání ke svému prožívání.
Petra V. - vztahové doprovázení
Jako podnikatel mám hodně zpodvědností a řeším toho “až nad míru”. Jsem analytický typ a chci na věci přijít většinou sám a najít to správné řešení. Ale tehle způsob mi moc nefungoval. Všiml jsem si, že se dostávám do stejných situací. Neustále jsem o řešil ve svém myšlení a pak jsem zjistil, že pokud nezměním vstupy (nové informace) nevymyslím nic tak zásadně lepšího i kdybych zvýšil výpočetní výkon násobně. Tak jsem se začal vzdělávat vyhledáváním informací a zkušeností od relevantních lidí. Podstata pro mne byl obklopit se správnými lidmi (těmi co mají výsledky a zkušenosti, které chci já). Hledal jsem a vzděával se, ale jakoby ta cesta nebyla právě v těch “tvrdých datech”. Pak sjem dostal doporučení na Pavla Adama jako unikátního kouče, který má zkušenosti jak z fungování organizací, vývoje software, tak má zaměření na měkké části jako vztahy a emoce. Spolpráce s ním mne posunula opravdu daleko. Uvědomil jsem si, že to všechno, myšlení, emoce i moje vztahy jsou systém. Skutečný systém. A tak když jsem azčal měnit své nastavení ve vztazích a cítění, začal se mi proměňovat i profesionální svět podnikání. Uvědomil jsem si, že neexistuje rozdíl mezi fungováním systému firmy a osobních vztahů. Pavel Adam posjuje unikátně zkušenosti z fungování byznysu, organizace a měkké dovednosti. Dává mi nové pohledy a díky spolupráci sjem se hodně posunul. Pokud bych spolupracoval “čístým” terapeutem, který nemá přehled v podnikání, moc by to nefungovalo. Ale tady to to zaklaplo dokonale. Díky
Pavel S. - osobní a byznys koučování
Dlouho jsem hledala možnosti doporvázení, ať již terapie či koučování až v pravou chvíli jsem narazila na on-line workshopy Pavla Adama týkající se traumatu. Měla jsem radost, protože konečně někdo popsal to, co jsem roky cítila, nebylo mi v tom dobře, ale ani po vyzkoušení jiných technik (kraniosakrální terapie, četbě knih a dalších seberozvojových technik) - nic nepomáhalo ke zlepšení. Věděla jsem, že potřebuji vedení a tak jsem neváhala s oslovením. Během konzultací jsem získala bezpečný prostor ke sdílení toho co cítím bez hodnocení, zlehčování atd. Nejvíce mi pomohly konkrétní techniky, jak zvládat nepříjemné fyzické pocity (nezvladatelný strach a úzkost u mě) a jak si pomoci kdykoliv a kdekoliv. Obecně sezení s Pavlem Adamem u mě započaly hodně vnitřní práce ale takové která vede k výsledkům a opravdu ke zlepšení. Na druhou stranu vím, že to není konec a stejně jako můj život s neléčeným traumatem trval nějakou dobu, tak i léčení bude trvat nějakou dobu, ale jsem moc ráda, že už v tom nejsem sama a mohu pokračovat.
Magda M. osobní a vztahové doprovázení

Jak vypadá spolupráce se mnou?

Klienty doporovázím v konzultacích formou osobních rozhovorů či skupinových setkáních. Pracujeme postupně krok za krokem směrem k cíli, který jsme si společně určili. Jsme důvěrní spojenci na cestě. Konzultace probíhají většinou on-line či na telefonu, osobní setkání je možné v pracovně v Praze.  Pro jakoukoli změnu jsou nejpostatnější faktory frekvence, jednoduchosti a dostupnosti. Proto také kromě klasických konzultací nabízím svým klientům formu častého kontaktu.

“Kouč na telefonu” (on-line)

frekvence, jednoduchost a dostupnost = jednoduchá změna

Intenzivní spolupráce. 30 minutová konzultace jednou či dvakrát týdně po telefonu či on-line. Vynikající možnost, která spojuje účinnost, jednoduchost a také cenovou sotupnost pro každého. S klientem spolpracuji v měsíčních blocích, které obsahuje 4 nebo 8 konzultací podle vybrané možnosti.

 • 4x do měsíce - 1x týdně 30 minut konzultace 2000 Kč
 • 8x do měsíce - 2x týdně 30 minut konzultace 3750 Kč

Součástí spolupráce je také 1. konzultace na 30 minut zdarma k seznámení a určení rámce práce. Konzultace probíhají on-line jako videohovor či na telefonu. Výhody této spolupráce jsou frekvence, finanční dotupnost pro každého, flexibilita a zejména účinnost. Pozor - kapacita je omezena.

Klasické konzultace 60 - 90 minut on-line či osobně

Klasická forma doprovázení osobně či on-line. Cena za jednorázovou konzultaci je 1500 Kč, při uzavřené spolupráci je minimální počet setkání 4. Cena 4 setkání je 5000 Kč., cena 10 setkání je 12500 Kč)

 

V případě zájmu o konzultaci využijte formulář po stisku tlačítka  - budu Vás do 2 pracovních dní kontaktovat e-mailem s návrhem termínu.

Na co lze naši spolupráci například “použít”?

 • Setkávám se s opakovanými vzorci - ve vztazích i ve svém chování
  Najdeme společně vzory, zdroje a vytvoříme prostor pro změnu, v pohodě a bez tlaků.
 • Nevím kudy kam - paralýza analýzou
  Správná volba je ta, kterou člověk udělá. Někdy je možností nebo podnětů víc než by člověk potřeboval. Pomohu vám dotazováním a novými pohledy se na problém podívat jiank a najít užitečnou cestu pro vás. Společně vyrazíme na cestu, kterou si užijeme. 
 • Je toho na mě moc - zahlcenost, vyhoření, emoční únava
  Vůle, motivace a síla jsou jako palivo. Nejsou nevyčerpatelné a někdy je potřeba je doplnit. Uvolníme myšlenkové cykly, které vás “drží” a unavují. Nastavíme způsob, jak dočerpat tyto cenné zdroje a efetivně je využívat. 
 • Chci to jinak, ale nevím jak
  Někdy pociťujeme úzkost a nepohodlí jako podnět ke změně, staré myšlení nás ale často drží na místě. Podíváme se nové na vaši situaci, možnosti a motivace. Najdeme to, o co vás život žádá a umožníme změnu bez obtíží.
 • Mám nápad či cíl a chci za ním jít
   Výborně! Společně vyrazíme a já vás budu udržovat ve směru, kterým chcet jít. Myšlenka se může stát realitou. Pokud za ní vykročíme.

Typická témata v osobních konzultacích

 • osobní vztahy - vztahové vazby, opakující se vzorce vztahů, pocity nebezpečí a úzkosti ve vztazích. Jak změnit své vztahové nastavení? Jak se nedostávat do stejných vztahových vzorců? Jak řešit fungování současného vztahu?
 • emoce a jejich regulace- úzkosti, smutky, regulace emocí, následky traumatu s těžkých životních situací. Pojďme se zas svobodně nadechnout, bez bolesti a pochybností.
 • komunikace, hranice a asertivita - jak komunikovat své potřeby a pocity bez pocitu viny? Jak prosadit své názory? Jak se bránit manipulaci?
 • motivace a efektivita - jak pracovat se svou motivací, dopaminem? Jak si udělat ze života trochu větší zábavu a vnést do něj téma hry?
 • změny v životě chtěné i nechtěné - změna je život, život je změna. Naučit se být pružný a využívat překážky jako příležitosti je velká výhoda a my to můžeme zkusit právě takhe.
 • nové možnosti, projekty či nápady - jak realizovat nápad o začátku do konce? Jak se nezaseknout či nezahltit možnostmi? Po malých krůčcích vás nasměruji k vašemu cíli a udržím na cestě.
Konzultaci s Pavlem Adamem jsem vyhledala po osobním setkání s ním na seberozvojovém víkendu, jeho osobnost mi přišla velmi blízká a tušila jsem, že mi bude jeho přístup sympatický i v rámci terapie, nemýlila jsem se. Pavel byl skvělým průvodcem, žádné tlačení do odpovědí, naopak skvěle pokládané dotazy, které mi pomáhaly nacházet odpovědi uvnitř sebe. Potřebovala jsem si ve svém životě dovyléčit ještě jedno téma a myslím, že se to s (jen) pár konzultacemi povedlo a naše spolupráce mě posunula v řešení nadměrného stresu v mém životě a panických atak. Utvrdila jsem si svou vnitřní sílu, kterou mi Pavel Adam připomněl, že mám. Takového člověka rozhodně doporučuji jako svého průvoce."
Lucie H. - stres a panické ataky
Na konzultaci k Pavlovi jsem šla ve chvíli, kdy jsem si potřebovala prohlédnou vztah se svým mužem. Dlouhodobě jsem se cyklila ve stejných tématech a neustálé přemýšlení o tom, co s tím, mě už velmi vyčerpávalo. Nejprve jsem byla trochu naštvaná, že nejdeme přesně po tématu - chtěla jsem rozebírat, jak to má můj muž a co s tím. Pavel mě však vždy velmi citlivě odklonil od řešení problémů mého muže k tomu, co se odehrává ve mně, v mému nitru. Naučil mě pozorování svých vlastních přesvědčení a vzorců a neustále se opakujících postupů. Pomohl mi vnést do života práci s mými vnitřními postavami. Ve vztahu s mužem jsem začala lépe vidět, kde sama svými přesvědčeními o své pravdě bráním jemu ve svobodném projevení se, kde odmítám slyšet a vnímat některé jeho potřeby (nevědomky samozřejmě), kde příliš tlačím a chci jeho změnu. Dokázala jsem povolit ten tlak a náš vztah se dostává do větší rovnováhy. Líbí se mi také, že jsem dostala do rukou nástroje, které mohu praktikovat denně a tím zlepšovat vnímání ke svému prožívání.
Petra V. - vztahové doprovázení
Jako podnikatel mám hodně zpodvědností a řeším toho “až nad míru”. Jsem analytický typ a chci na věci přijít většinou sám a najít to správné řešení. Ale tehle způsob mi moc nefungoval. Všiml jsem si, že se dostávám do stejných situací. Neustále jsem o řešil ve svém myšlení a pak jsem zjistil, že pokud nezměním vstupy (nové informace) nevymyslím nic tak zásadně lepšího i kdybych zvýšil výpočetní výkon násobně. Tak jsem se začal vzdělávat vyhledáváním informací a zkušeností od relevantních lidí. Podstata pro mne byl obklopit se správnými lidmi (těmi co mají výsledky a zkušenosti, které chci já). Hledal jsem a vzděával se, ale jakoby ta cesta nebyla právě v těch “tvrdých datech”. Pak sjem dostal doporučení na Pavla Adama jako unikátního kouče, který má zkušenosti jak z fungování organizací, vývoje software, tak má zaměření na měkké části jako vztahy a emoce. Spolpráce s ním mne posunula opravdu daleko. Uvědomil jsem si, že to všechno, myšlení, emoce i moje vztahy jsou systém. Skutečný systém. A tak když jsem azčal měnit své nastavení ve vztazích a cítění, začal se mi proměňovat i profesionální svět podnikání. Uvědomil jsem si, že neexistuje rozdíl mezi fungováním systému firmy a osobních vztahů. Pavel Adam posjuje unikátně zkušenosti z fungování byznysu, organizace a měkké dovednosti. Dává mi nové pohledy a díky spolupráci sjem se hodně posunul. Pokud bych spolupracoval “čístým” terapeutem, který nemá přehled v podnikání, moc by to nefungovalo. Ale tady to to zaklaplo dokonale. Díky
Pavel S. - osobní a byznys koučování
Dlouho jsem hledala možnosti doporvázení, ať již terapie či koučování až v pravou chvíli jsem narazila na on-line workshopy Pavla Adama týkající se traumatu. Měla jsem radost, protože konečně někdo popsal to, co jsem roky cítila, nebylo mi v tom dobře, ale ani po vyzkoušení jiných technik (kraniosakrální terapie, četbě knih a dalších seberozvojových technik) - nic nepomáhalo ke zlepšení. Věděla jsem, že potřebuji vedení a tak jsem neváhala s oslovením. Během konzultací jsem získala bezpečný prostor ke sdílení toho co cítím bez hodnocení, zlehčování atd. Nejvíce mi pomohly konkrétní techniky, jak zvládat nepříjemné fyzické pocity (nezvladatelný strach a úzkost u mě) a jak si pomoci kdykoliv a kdekoliv. Obecně sezení s Pavlem Adamem u mě započaly hodně vnitřní práce ale takové která vede k výsledkům a opravdu ke zlepšení. Na druhou stranu vím, že to není konec a stejně jako můj život s neléčeným traumatem trval nějakou dobu, tak i léčení bude trvat nějakou dobu, ale jsem moc ráda, že už v tom nejsem sama a mohu pokračovat.
Magda M. osobní a vztahové doprovázení

Principy přístupu

 • Zaměření se na řešení - hledáme možnosti řešení a snadné změny namísto řešení problému. Jdeme směrem “tam, kde to funguje” a na malých úpěších budujeme velkou změnu. Budujeme motivaci, sbedůvěru a chuť pokračovat.
 • Práce s pozorností - abychom dokázali “vystoupit z hlavy” je třeba si všimnout toho, co máme před sebou či kolem sebe. Co skutečně prožíváme? Co se skutečně děje? Kde nás naše myšlenky klamou? Pracujeme s technikami mindfulness a naší pozorností a nacházíme pohledy, které jsme dosud neviděli.
 • Prožívání je více než myšlení - náš život se odvíjí v zážitcích, ne v tom, co si myslíme. Pokud dokážeme zažít pozitivní zkušenost, která odporuje našim negativním očekáváním celý svět se změní. Spoečně hledáme a vytváříme tyhle malé ostrůvky “pozitivní zkušenosti” a tím měníme i nastavení celé bytosti. Používáme imaginaci, zážitky, práci s emocemi v těle. 

V případě zájmu o konzultaci využijte níže uvedený formulář - budu Vás do 2 pracovních dní kontaktovat e-mailem s návrhem termínu.

Byznys koučování firem i jednotlivců

 • nové obchodní či inovativní příležitosti 
 • nové služby, produkty či podnikání
 • systém a změny organizace
 • marketing, komunikace a vztahy s klienty
 • zavádění změn
 • Kdo jsem? Jsem Adam P. Digrín. Jsem systemický kouč, terapeut a lektor. Pracuji s jednotlivci, páry i organizacemi. Jsem také člověk, který se na cestu průvodce vydal díky svým vlastním obtížím spojeným s traumatem. Dá se říct, že jsem se svým "žitím" potýkal tak dlouho, až jsem začal hledat nejúčinnější postupy pro zvládání emocí, negativních bloků a zejména vztahů. V těch se totiž dary i prokletí emocí zatrolených traumatem nejvíce projevují. Vše, co jsem zjistil, jsem také vyzkoušel ve svém životě. A právě z těchto poznatků vznikly také postupy Symbioniky.  Jsem výzkumník, psavec a lektor. Rád objevuji, učím sebe i ostatní a nesmírně rád se o poznatky dělím. Mé profesní působení pokrývá konzultační praxi jako exekutivní kouč pro korporátní prostředí, soukromou konzulatční praxi pro jednoltivce v délce přesahující 10 let. Také jsem působil na vedoucích pozicích ve společnostech zaměřených na IT, zdravotnictví a komunikaci.
 • Jak pracuji? Vycházím ze systemického a gestalt přístupu. Pracuji formou rozhovoru, ale také zážitku. Zažít je něco jiného než si myslet. Jedná se korektivní emoční zkušenost, která dokáže naše návykové myšlení změnit, nikoli vědění. Často víme, jak "to" zařídit, ale nedokážeme to sami zvládnout. Potřebujeme vztah s druhým člověkem, ve kterém novou realitu nejprve zažijeme. Například bojujeme s pocitem viny. Víme, že je to nesmysl, ale dokud neprojdeme zkušeností, že nám druhý člověk dá zpětnou vazbu o naší nevině, nezměníme se. Teprve po této zkušenosti může dojít ke změně neuronových spojení v mozku. S kienty vytváříme bezpečný a důvěrný vztah bez hodnocení, kde je možné tuto novou realitu prozkoumat a také zažít.  Druhou oblastí mého přístupu je orientace na tělo a zvládání stavů naší nervové soustavy - pokud jsme dlouhodbě ve fázi stresu, naučí se naše tělo takto fungovat, tedy jednat podle vzoru źok či ´těk a celou realitu vnímáme právě skrze tuto optiku. Společně nacházíme cesty, jak napřed své "zvířátko" zklidnit a vyladit a následně změnit i myšlení a prožívání.  Použivám práci se zklidněním bloudivého nervu, všímavost a aktivní imaginaci. Jednotícím tématem pro mou práci jsou traumata - traumata ve smyslu jakékoli emočně náročné zkušenosti v životě, kterou je třeba zpracovat, aby se stala něčím, co nás posiluje. Na trauma se dívám jako na unikátní potenciál k růstu, pokud se nám jej daří zpracovat a zařadit. Není to prokletí, může to být dar. Traumata ovlivňují zejména naše vztahy. Právě ve vztazích poznáváme jejich dopad a také výzvu, abychom jim věnovali pozornost. Opakující se těžké vztahové zkušenosti mohou tedy přímo ukazovat na to, co je třeba na naší straně změnit v našem vnímání, abychom dokázali růst. Nejsou to jen osobní vztahy, podobné vzorce se mohou uplatňovat také v práci či ve vztahu k sobě. Je ohromná radost a úleva, když k této proměně dojde - jakoby se náhle změnil celý svět i jeho pravidla.

V případě zájmu o konzultaci využijte níže uvedený formulář - budu Vás do 2 pracovních dní kontaktovat e-mailem s návrhem termínu.