Somatická meditace – Bodyscan – obnovení kontaktu s naším tělem a pocity, uvolnění emočních bloků a redukce úzkosti

Jednoduchá technika meditace zaměřená na tělo, která slouží k redukci napětí a obnovení kontaktu s našimi pocity. Objevte své tělo jako bytost. Najděte s ním vztah. Bodyscan je jedna z klíčových technik somatic experiencing a mindfulness.

Když prožíváme náročné siuace, naše mysl se “odpojí” od vnímání pocitů v těle, které nemůže zpracovat. Naše mysl má také ve zvyku si tuto “nadřazenou” pozici uchovávat. Stává se nám pak, že přožíváme emoce, které bychom nečekali či naše psychika reaguje příliš citlivě, anebo naopak máme pocit, že život je “prázdný”. 

“Body scan” je jedna ze základních technik tzv. somatické meditace. Je to cesta k navázání spojení mezi naším vnímáním, myšlením a pocity, které jsou uložené v těle. Praktikováním této meditace můžete zíksat větší pocit bezpečí ve svém životě, uvolnit emoční bloky a lépe porozumět svému prožívání. Působí výtečně při úzkosti, zahlcení, smutku či pocitech strachu. A je to také skvělá relaxace. Příjemný poslech. 

Bodyscan je také jedna z technik, kterou požíváme při workshopech Integrační jógy – jógy pro emoce, které požádáme pravidelně pro zájemce: https://na-nervy.cz/workshopy-a-kurzy/integracni-joga/